Zajęcia ogrodnicze w Ośrodku Wychowawczym w Grębiszewie
W ramach zajęć ogrodniczych wychowankowie naszego Ośrodka Wychowawczego przystąpili do zakładania ogródka warzywno-owocowego oraz przygotowania tunelu foliowego. Młodzież z dużym zaangażowaniem wykonywała prace związane z porządkowaniem terenu, przekopywaniem i użyźnianiem gleby, a także montażem folii oraz przygotowaniem grządek pod uprawę. Podczas zajęć wychowankowie zdobywali praktyczne umiejętności z zakresu ogrodnictwa, uczyli się odpowiedzialności, systematyczności oraz współpracy w grupie. Wspólna praca przy tworzeniu ogródka i tunelu foliowego sprawiła uczestnikom wiele satysfakcji oraz pozwoliła rozwijać zainteresowania związane z przyrodą i ekologią. Efektem podjętych działań było stworzenie miejsca, które będzie służyło do dalszej nauki, pielęgnacji roślin oraz obserwacji ich wzrostu przez cały sezon.




