Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podcierniu
Podciernie 182, 05-319 Cegłów
e-mail: sekretariat@mowpodciernie.pl
tel. 25 758-55-21,
fax. 25 756-52-94,
tel. kom. 690-020-523

KONKURS PLASTYCZNY ,,DOBRE ROZWIĄZANIE POTRZEBNE NA WCZORAJ”

Dnia 09.11.2021 roku wychowankowie: Oliwia G., Piotr D., Jan D. wraz 
z wychowawcą zostali zaproszeni na Komendę Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o bezpieczeństwie  ,,Dobre rozwiązanie potrzebne na wczoraj”. Licznie zgromadzona młodzież odebrała nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, reprezentowany przez panią Janinę O. Wśród wręczających nagrody i wyróżnienia w konkursie znaleźli się również starosta miński Antoni Jan Tarczyński, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębe Wielkim pan Grzegorz O. oraz komendant powiatowej policji inspektor Sławomir R. Tematyka prac wiązała się
z przedstawieniem różnych sytuacji kryzysowych jakie mogą nas spotkać w życiu codziennym. Jak sobie
z nimi radzić oraz gdzie uzyskać pomoc. Celem głównym konkursu było uświadomienie młodzieży z jak wieloma sytuacjami kryzysowymi mogą się spotkać w życiu codziennym. Pokazanie, że szczerość, otwartość i  reagowanie jest czymś normalnym. I co najważniejsze, że nigdy nie powinno się zostawać z problemami samemu.

Wśród nadesłanych 400 prac nasza wychowanka Oliwia G. otrzymała główną nagrodę, jaką był laptop. Wychowankowie Piotr D. i Jan D. otrzymali wyróżnienie i nagrody w postaci: słuchawek bezprzewodowych i power banki.

< Wróć