Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podcierniu
Podciernie 182, 05-319 Cegłów
e-mail: sekretariat@mowpodciernie.pl
tel. 25 758-55-21,
fax. 25 756-52-94,
tel. kom. 690-020-523

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Tyl

2018-02-23 15:00

22 lutego w ramach cyklicznych spotkań ,,Kulturalny czwartek” Grupa II dziewcząt była  gościem Biblioteki w Kałuszynie, gdzie odbywało się spotkanie autorskie z  pisarką Aleksandra Tyl. Autorki m.in. powieści ,,Aleja bzów”, ,,Magiczne lato”, ,,Karmelowa jesień” i ,,Anielska zima”.

Twórczość pisarki młodego pokolenia cieszy się wśród wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podcierniu dużą popularnością. Spotkanie miało charakter interaktywny. Pani Aleksandra Tyl jest osobą niezwykle otwartą, miłą, umiejącą nawiązać kontakt z czytelnikami. Chętnie mówiła o swoim pisaniu i o pomysłach na miejsca i bohaterów, o tym jak ważne są okładki i tytuły książek. Pisarka uchyliła nam rąbka tajemnicy o najnowszej powieści, której premiera będzie wiosną. Ponadto wiele ciekawych pytań padło od naszej podcierniowskiej młodzieży do autorki. Odpowiedzi na nie były wyczerpujące i czasami zaskakujące. Był też czas na składanie autografów, indywidualne rozmowy oraz wspólne zdjęcia. Niezapomniane chwile z Panią Aleksandra Tyl pozostaną na długo w naszej pamięci.

Po spotkaniu autorskim miałyśmy okazję zwiedzić tą malowniczą miejscowość m.in. park i zalew, które zimą są również widokowym miejscem co latem.

< Wróć