Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podcierniu
Podciernie 182, 05-319 Cegłów
e-mail: sekretariat@mowpodciernie.pl
tel. 25 758-55-21,
fax. 25 756-52-94,
tel. kom. 690-020-523

Wigilia

2015-12-20 14:28

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na Boże Narodzenie.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt 18.12.2015 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego przygotowali Jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pełnej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla wychowanków, Dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i zaproszonych gości.

Po zakończeniu spektaklu głos zabrał dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podcierniu p. Karol Thiel, który podziękował naszym małym aktorom oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne dzieląc się opłatkiem z Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego. Po zakończonych Jasełkach zaproszeni goście, wychowankowie i  wszyscy pracownicy MOW  udali się na Spotkanie Wigilijne. Potrawy gościły na Wigilijnym stole przygotowane były przez pracowników MOW oraz naszych wychowanków. Goście mogli spróbować : ziemniaczków z olejem lnianym, rybkę smażoną, śledzia w oleju z cebulką, śledzia w oleju lnianym, śledzia po kaszubsku, barszcz czerwony z uszkami, śledź w marynacie octowej, dorsz wędzony, kompot z suszonych owoców, kapusta wigilijna. Wychowankowie przygotowali również różnego rodzaju ciasta. Na stołach były także owoce oraz inne słodkości i napoje.

< Wróć